Meleklerin SavaşıMeleklerin Savaşı

ÖNSÖZ (Prof. Dr. Tayfun AYBEK)


Bu kitap, Almanyanın Aachen Üniversitesi bilimsel heyeti tarafından yapılan bir bilimsel araştırma sonuçlarından esinlenmiş ve yazılmıştır. Bu araştırmaya göre, kalbi durup, başarılı bir şekilde hayata geri döndürülebilen vakaların yaşadıkları ve hissettikleriişlenmiştir. Özellikle dakikalarca süre reanimasyon süreci sonrası kalp atışları tekrardan başlayan, sonrasında tamamen normal yaşantısına geri dönmüş kişilerin genellikle birbirine benzer olayları yaşadıkları tespit edilmiştir. Bu verilerin bilimsel bir çerçevede dokümentasyonu sağlanmış, ancak değişik branşlar ile ilgili "cardiac arrest“ (kalp durması) olgularının, bütünleştirici ve tek branşta yapılması gerekliliği ortaya çıkmıştır. Bu konu hakkında National Graphics’deki filme buradan ulaşabilirsiniz.Kitapta konusu geçen tüm yaşananlar gerçeklerden alınmadır ve Prof. Dr. Tayfun Aybek’in son 28 yıldır yaptığı extrem vakalar üzerinde çalışılmıştır. Olgu bildirimleri gerek hastalar ile gerekse tedavi süreçlerine hakim sağlık personelleri ile yapılan mülakatlar sonucunda hikayeleştirilmiştir. Bu kitabın geliri ihtiyacı olan hemşirelik mesleği adaylarına bağışlanacaktır. Konu ile ilgili Prof. Dr. med. Walter van Laack, Aachen/Almanya yazılarını bu linkten edinebilirsiniz :https://www.vanlaack-buch.de/zeitschriften-magazines/

Prof. Dr. Tayfun Aybek

Nişdarîya dil û rih

Mobîl: +90 534 520 5317
Cih de: +903122929891
Faqs: +90 312 284 5870
E-poste: ta@tayfunaybek.com

TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi
TOBB ETÜ Hastanesi, Yaşam Caddesi No:5 Söğütözü 06510 Ankara

Birînên Biçûk we (Awaya Girtî) Guhortina Deré Aort û Asendon...

Emeliyatén sereke yên demeké,yén ku hemû kesé destnedayî,guhortina aorté ku yén hinek navenda di hatin kirin,édî bi pé birînén biçûk(3cm) té pékanîn.Taybetî piştî emelîyatén pé birînén bîçûk(girtî) tén kirin ji bo nexweşén ciwanan,başbûna nexweş dibe sedema kéfxweşîyé û vejena erénî.

8396 car a hat zindîkirin

Guhortina Deré Aort; Çima Birîya Biçûk?

Her rojén derbas dibin teknolojîyé de péş ketin çé dibin. Beşa me ya tipe jî de li wek teknolojîyé guhortin çé dibin. Mînak, derîçekek dili a lajwerd 2,5 cm bi birîyek 3,5 cm de li nexweşé wéneyi hat xistin. Anî ku emelîyata dili a vekirî bi wé awayi bibe wek emelîyata girtî.

8294 car a hat zindîkirin